آشنایی با برج میلاد

 

محال است مسافر یا گردشگردی وارد تهران نشود و با اجاره آپارتمان مبله یا اجاره سوئیت مبله جهت اسکان، در همان نگاه های اول دنبال برج میلاد نگردد. درواقع برج میلاد یکی از نمادهای تهران می باشد که تقریبا از هر نقطه از سطح شهر قابل روئیت می باشد.

برج میلاد با ارتفاع 435 متر بلندترین برج در ایران و ششمین برج مخابراتی در دنیا می باشد. همچنین نوزدهمین سازه بلند نامتکی در دنیا می باشد. این برج در شمال غربی تهران ساخته شده است که برخی بر این باورند که بروری گسل شهرک غرب واقع شده است. این برج در جنوب محله شهرک غرب و شمال محله گیشا در منطقه 2 شهرداری با مساحت 62 هکتار ساخته شده است.

تاریخچه برج میلاد

کلنگ ساخت این برج در سال 1376 با نام یادمان زمین خورد که بعدها به نام برج میلاد تغییر یافت. سرنجام پس از 11 سال در سال 1387 با حضور نماینگان مجلس و شهردار تهران، محمد باقر قالیباف با شعار "آسمان نزدیک است" افتتاح شد.

برج میلاد حدودا 150 هزار تن وزن دارد و در حدود 17 هزار متر مربع شیشه در جاهای مختلف آن استفاده شده است. این برج یک برج چندمنظور می باشد که علاوه بر تقویت مخابراتی و تلویزیونی تهران، کاربردهای نظیر تفریحی، ورزشی، فرهنگی، هنری، تجاری و خدماتی را نیز بهبود بخشیده است. رستوران های متنوع، سالن های بزرگ همایش، موزه سکه و مشاهیر، سکوی دید باز و گنبد آسمان ازجمله مکان هایی می باشند که در داخل برج میلاد ساخته شده اند.

بخش های اصلی برج میلاد

برج میلاد چیزی در حدود 1700 پله دارد و از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. ساختمان پای برج یا لابی، بدنه اصلی و ساختمان بالای برج که هرکدام کاربرد و ویگی های خاص خود را دارد که در زیر توضیح داده می شود.

milad tower

ساختمان پای برج یا لابی

این ساختمان 6 طبقه با مساحت 17 هزار متر بربع در پایین برج قرار دارد. طبقه اول و دوم زیر همکف مربوط به امور تاسیساتی و مرکز داده های برج می باشد.

مراکز خرید و تجاری در طبقات بعدی این بخش قرار دارد. طبقاتی بعدی این بخش رستوران، کافه تریا و نمایشگاه می باشد.

بدنه اصلی برج میلاد

این بخش که بیشترین بخش ارتفاع برج میلاد را در بر می گیرد بیشتر امور تاسیساتی و عبور 6 آسانسور پر سرعت و همچنین سنسورهای آلودگی هوا و کنترل ترافیک هوا در این قسمت نصب شده اند.

ساختمان بالای برج(راس)

این ساختمان که ” بزگترین سازه راس” در بین برج‌های مخابراتی جهان می باشد، ۱۲ طبقه و ۱۲ هزار متر مربع وسعت دارد. طبقه اول این ساختمان منطقه‌ای امن در مواقع آتش سوزی و بحران است و در طبقه دوم هم تاسیسات مکانیکی و برقی قرار گرفته. از طبقه سوم به بعد هم موزه‌ها و رستوران‌هایی وجود دارند.

مسافرین و گردشگرانی که قصد سفر به تهران را دارند با اجاره آپارتمان مبله در تهران و اجاره روزانه آپارتمان مبله می توانند به راحتی از این برج بلند و زیبا بازدید کنند.

خواندن 495 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و توسعه :نونگار پردازش
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت