آشنایی با کلیسا های تهران

آشنایی با کلیساهای تهران بخش اول

تهران!!! شاید بتوان هزار دلیل خاص آورد که تهران را متفاوت ترین شهر ایران دانست. این را هر کسی که اولین به تهران سفر کند را در همان ابتدا می تواند احساس کنند. وجود فرهنگ های مختلف اعم از زبان، قوم، مذهب و حتی ملیت تهران را به یک شهر یونیک و خاص تبدیل کرده است. تیم 021 مبله در جهت سرویس دهی بهتر در زمینه آپارتمان مبله و اجاره سوئیت مبله بر خود لازم دید تا تمام جاهای جذاب و دیدنی تهران را معرفی کند تا مسافران و گردشگران در جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران دید کافی و لازم را نسبت به مناطق مختلف تهران داشته باشند. لذا ما در این مقاله به صورت مختصر کلیساهای معروف تهران را معرفی می نماییم.

کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس

کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس از کلیساهای تهران که در سال 1808 میلادی توسط خانواده ای ارمنی ساخته شده است که نام خود را از دو تن از یاران حضرت مسیح (ع) که رواج دهنده دین مسیحیت در ارمنستان بوده اند، گرفته است. این کلیسا بصورت نیمه دایر فعالیت می کند. این کلیسا در بازار تهران قرار گرفته است و در اولین جمعه هر ماه میلادی مراسمی برای بزرگداشت آن دو قدیس در این کلیسای تاریخی برگزار می شود.

کلیسای بارتوقیمئوس

 

کلیسای میناس مقدس

این کلیسا در نزدیکی میدان ونک و در کوچه قلعه ارامنه قرار گرفته است که در سال 1856 میلادی ساخته شده است که بصورت نیمه دایر فعالیت می کند. اگر علاقه مند به بازدید از کلیساهای تهران و و مراسمات مسیحیان هستید این کلیسا گزینه جذابی می تواند برای علاقمندان باشد. این کلیسا به فرمان مستوفی ممالک برای ارامنه ساکن در روستای ونک یا همان ده ونک کنونی ساخته شده است.

 

میناس مقدس

کلیسای سورپ گئورگ یا کلیسای گئورگ مقدس

کلیسای سورپ گئورگ یا کلیسای گئورگ مقدس کلیسایی کوچک شبیه نمازخانه یا محل عبادت در خلوتگاه بود. دو خانواده مسیحی به نام های هُوسپیان و استِپانیان ابتدا آن را بنا نهادند سپس در سال 1214 هجری شمسی این عبادتگاه کوچک، تبدیل به کلیسایی برای عموم مسیحیان شد و نام سردار ارمنی “گئورگ” را بر روی آن گذاشتند. موقعیت کلیسای سورپ گئورگ در بازارچه قوام الدوله بوده است. این کلیسا نیز بصورت نیمه دایر فعالیت می کند.

کلیسا سورپ گئوروک

 

در مقالات بعدی نیز دیگر کلیساهای معروف تعران را معرفی خواهیم کرد.

 

برای مشاهده موارد موجود برای اجاره روزانه آپارتمان مبله لینک زیر را باز کنید.

اجاره آپارتمان مبله

خواندن 1194 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و توسعه :نونگار پردازش
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت