جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر اصفهان –بخش دوم

021 مبله اولین و بهترین در اجاره آپارتمان مبله و اجاره سوئیت مبله و همچین اجاره روزانه آپارتمان مبله در ادامه معرفی جاهای دیدنی و تاریخی اصفهان، که در مقاله ( جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر اصفهان )  قبل به معرفی کاخ چهل ستون، میدان نقش جهان اصفهان و عمارت عالی قاپو پرداخته بود در این مقاله قصد معرفی دیگر جاذبه های گردشگری، تاریخی و دیدنی اصفهان را داریم.

بازار قيـصـريه اصفهان

سردرب اصلی بازار قيصريه در شمال ميدان امام نقش جهان اصفهان ساخته شده است . اين سردرب در واقع يكي از زيباترين نقاشي هاي مرتبط با دوره صفويه را منعکس مي دهد. در واقع این سر درب ورودی یکی از زیبا ترین بازار های جهان می باشد. بازار قیصریه اصفهان در عصر صفویه مرکز معاملات کالا های گران قیمت بوده است و تجار خارجی در این بازار دارای غرفه های اختصاصی بودند.. این بازار اکنون یکی از بزرگترین بازار های ایران می باشد که در هر قسمت کالا های خاصی به فروش می رسد.

جاذبه های شهر اصفهان

كاخ هشت بهشت اصفهان

عمارت زیبا و تاریخی کاخ هشت بهشت در سال های پایانی حکومت سلسله صفویان محل اسکان فرمانروایان آن دوره بود. این عمارت در باغ بزرگ نقش جهان قرار دارد که بنای اولیه آن را شاه اسماعیل اول ساخت. کاخ هشت بهشت یک عمارت هشت ضلعی می باشد که دارای دو طبقه و چهار نمای متفاوت از هم می باشد. نمای شمالی نمای اصلی عمارت می باشد. البته وجود یک استخر در ضلع شرقی این فرضیه را زیر سوال می برد. در میان تالار عمارت هشت بهشت، حوض هشت ضلعی از جنس مرمر ساخته شده که به حوض مروارید شهرت دارد. در و پنجره‌های آن نیز خاتم‌کاری است و زیبایی عمارت را ارتقا بخشیده است.

جاذبه توریستی اصفهان

پل خواجو

یکی از بی نظیر ترین معماری های تاریخی اصفهان پل خواجو یا همان پل بابا رکن الدین قدیمی می باشد که در زمان زمان شاه عباس دوم ساخته شده است. پل خاجو روی زاینده رود ساخته شده است. از کارایی های مهم و اساسی پل خواجو سد بودن و تنظیم جریان آب می باشد، سازه این پل از نظر معماری بسیار مستحکم و متقارن است. دقیقا در وسط این پل ساختمانی برای اقامت موقتی شاه و خانواده اش به نام بیگر بیکی بنا شده است و زیر سقف طاق های آن نقاشی های بی نظیر و فوق العاده ای وجود دارد که نمایانگر هنر و شکوه تمدن زمان شاه عباس دوم بوده است.

پل خاجو

علاقمندان و گردشگران می توانند با اسکان در اصفهان به صورت اجاره آپارتمان مبله به این جازبه های دیدنی و تاریخی دسترسی جهت بازدید و گشت و گذار داشته باشند.

خواندن 404 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و توسعه :نونگار پردازش
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت