گشت و گذار در خیابان سی تیر

یابان سی تیر یکی از محله های قدیمی و اصیل شهر تهران است که به خاطر قیام مردم در تاریخ سی تیر ماه سال ۱۳۳۱ نامش از قوام السلطنه به خیابان سی تیر تغییر کرد. این خیابان از قدیم الایام تا به امروز بخشی جدانشدنی از قطب های گردشگری مهم کشور بوده است که در آن ساختمان های قدیمی بسیاری پیدا می شود. اکنون با سنگ فرش شدن خیابان و حضور غرفه های سیار خیابانی به خصوص غذاها و خوراکی هایی که بویشان هر رهگذری و مسافری را به به اشتها می آورد، نیز بر جاذبه های آن افروده شده اند. 021 مبله با ارئه خدمات متنوع و فوق العاده در زمینه اجاره سوئیت مبله و اجاره روزانه آپارتمان مبله در این مقاله به معرفی خیابان تاریخی و زیبای سی تیر پرداخته است.

30tir

تاریخچه خیابان سی تیر

این خیابان در منطقه 12 شهر تهران واقع شده است و در گذشته به مریض خانه شهرت داشته است تا اینکه به دلیل نزدیکی به محل سکونت قوام السلطنه به این نام تغییر پیدا کرد. امروزه این خیابان به سی تیر شناخته می شود که

به مناسبت روزی که مردم تهران به دعوت آیت الله کاشانی با تعطیلی بازار و مغازه ها به خیابان ها ریختن و خواستار سرنگونی قوام شدند، است.

30 tir

دیدنی های تاریخی

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران با قدمتی حدود ۶۰ سال بزرگ ترین موزه باستان ‌شناسی و تاریخ ایران است. این موزه در فرهنگ موزه داری ایران به عنوان موزه مادر محسوب می‌شود. کلیسای انجیلی (پطرس مقدس): بنای ساخته شده در دوران قاجار که سال ۱۳۷۹ در آثار فهرت آثار ملی ایران به ثبت رسید. ساخت آن با تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی انجام شده است.

کنیسه حییم

این بنا را اولین کنیسه شهری در ایران محسوب می شود. طبق اسناد این کنیسه بعد از تلاش های دوران مشروطه توسط سلیمان حییم ساخته شد.

موزه آبگینه و سفالینه

این بنا خانه ‌ای تاریخی قوام مربوط به دوره قاجار است. این موزه یکی از پربازدیدکننده ‌ترین موزه‌ های شهر تهران است و بیشتر بازدیدکنندگان آن گردشگران خارجی هستند. سالانه به ‌طور میانگین بیش از ۲ میلیون نفر از این موزه بازدید می ‌کنند.موزه علوم و فناوری ایران

موزه ای دیگر در خیابان سی تیراست که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می ‌کند. که شامل سه بخش فناوری ‌های بومی، مرکز علم و گالری از مورس تا موبایل می باشد.
بنیاد سینمایی فارابی
هنرستان صنعتی تهران

نحوه دسترسی به خیابان سی تیر

خیابان سی تیر در محدوده طرح ترافیک قرار دارد و روزها تنها با وسایل حمل و نقل عمومی می توان به آن جا رسید. ایستگاه مترو امام خمینی (ره) یا حسن آباد نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این خیابان می باشد.

 

برای مشاهده و اطلاع از شرایط و قیمت های آپارتمان مبله به صفحه اصلی مراجعه کنید.

 

021 مبله ارائه دهنده خدمات آنلاین رزرو و اجاره آپارتمان مبله یا اجاره آپارتمان مبله در تهران است. تنها با چند کلیک ساده در عرض چند ساعت صاحب آپارتمان بشوید. 

خواندن 357 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و توسعه :نونگار پردازش
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت