دزفول، یکی از شهرهای زیبای ایران زمین و کهن جهان(بخش اول)

دزفول از کهن‌ترین شهرهای جهان است که در جنوب کشور در استان خوزستان واقع شده است. این شهر باستانی و زیبا از فرهنگی غنی، دیدنی ‌های طبیعی و آثار تاریخی ارزشمندی برخوردار است. طیف جاذبه‌های دیدنی در دزفول آنقدر فراوان است که می‌تواند پاسخگوی هر طیف از گردشگران باشد. از دوستداران به آثار تاریخی و باستانی گرفته تا عاقمندان به جاذبه‌های طبیعی و مناظر بفوق العاده زیبا و بکر، دست خالی از این شهر بیرون نمی‌روند. از طرفی دیگر جریان داشتن رودخانه دز از میان شهر، چشم‌اندازهای فوق العاده بی‌نظیری به وجود آورده و این شهر را به یکی از جذاب‌ترین و دیدنی ترین شهرهای ایران تبدیل کرده است. با اجاره سوئیت مبله می توان به این شهر زیبا و باستانی سفر کرد و سفر و اوقات بی نظیری در خاطرات خود ثبت کرد.

 

دزفول1

دیدنی های شهر دزفول

دیدنی های دزفول آنقدر زیادند که معرفی همه آن ها در یک مقاله قابل گنجاندن نیست. در زیر ما اولین و بهترین در زمینه اجاره آپارتمان مبله به معرفی تعداد کمی از مهمترین و جذاب ترین دیدنی های دزفول می پردازیم.

آسیاب های آبی دزفول

دزفول2

آسیاب های آبی دزفول، مجموع ه‌ای از سازه‌ های آبی در بستر رودخانه دز است که در گذشته به‌عنوان بند و آسیاب کاربرد داشته است عمر آنها به دوره تاریخی صفویه و قاجاریه مربوط می باشد. مصالحی نظیر قلوه سنگ رودخانه‌ای، آجر با ملات ساروج در ساخت این آسیاب‌ها استفاده شده است. بازمانده این آسیاب‌ها در سه قسمت از رود دز واقع شده اند. قسمت اول در بالادست در پارک ساحلی دز، قسمت دوم در کنار پل جدید دزفول و قسمت سوم در کنار پل تاریخی دزفول قرار دارند.

آبشار شِوی

دزفول3

آبشار شِوی با ۸۵ متر ارتفاع بزرگترین آبشار ایران و خاورمیانه می باشد. آبشار شوی که یکی از زیباترین آبشارهای ایران است، فاصله این آبشار با دزفول تقریبا ۱۰۰ کیلومتر می باشد. مسیر رسیدن به این آبشار آنقدر جذاب و تماشایی است که دیدن آن شما را به وجد می آورد و دوست دارید مسیرتان همینطور ادامه داشته باشد. آبشار شوی به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. با اجاره سوئیت یا آپارتمان مبله برای یک رز در دزفول می توانید با خیالت راحت به این شهر زیبا سفر کرد.

رود دز و تفریحگاه ساحلی کله علی

دزفول4

رود دز یکی از زلال‌ترین رودخانه‌ های ایران است که از زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از دزفول در شرق شوشتر به رودخانه کارون می‌پیوندد. آب زلال و تمیز آن سالانه گردشگران بسیاری را جذب خود می‌کند. گردشگرانی که قبلا به صورت اجاره آپارتمان مبله در تهران در شهرهای مختلف اسکان یافته اند به همین شکل می توانند با اجاره روزانه آپارتمان مبله در شهر دزفول از تمام جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر زیبا و کهن بازدید نمایند.

درحاشیه رود دز تفریحگاه‌های ساحلی زیادی قرار گرفته که محبوب‌ترین آن ها تفریحگاه کله علی است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برای گردشگران است.

 

برای مطالعه قسمت دوم این مقاله اینجا کلیک کنید.

خواندن 467 دفعه

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و توسعه :نونگار پردازش
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت